Masz do przygotowania prezentację biznesową, szkoleniową lub sprzedażową? Zastanawiasz się pewnie co zrobić, aby była ona ciekawa, spójna i na temat?

Stresujesz się, bo chcesz, aby Twoja prezentacja lub szkolenie zainteresowało Twoich słuchaczy. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że prezentacja biznesowa jest bardzo istotnym elementem wystąpienia. Potrafi zaangażować odbiorcę, przekazać myśl w interesujący sposób i stać się Twoim nieocenionym wsparciem.

To dzięki slajdom, zawierającym treści, grafiki, zdjęcia czy filmy, masz możliwość zwrócenia uwagi osób, na których Ci zależy. Prezentacja biznesowa powinna być gdzieś w tle i służyć jako Twoje wsparcie, narzędzie do zbudowania relacji z publicznością oraz zainteresowania ich. No więc co zrobić, aby było dobrze? Spróbuj wdrożyć następujące elementy podczas tworzenia prezentacji biznesowej, szkoleniowej czy sprzedażowej:

  1. Stosuj krótkie, chwytliwe zdania zamiast długiego tekstu – W natłoku treści umkną najważniejsze wnioski i hasła, a publiczność bardzo szybko się znudzi.
  2. Wykorzystuj multimedia – gdy treści nie powinno być zbyt dużo, to wszelkiego rodzaju grafiki, wykresy, zdjęcia, a nawet filmiki są jak najbardziej wskazane.
  3. Najważniejsze to prostota – zbyt duża ilość zdjęć czy grafik, nagromadzenie „imponujących” efektów, korzystanie z dużej ilości kolorów może sprawić, że prezentacja biznesowa będzie mało profesjonalna.
  4. Szanuj czas swój i odbiorców – prezentacja nie powinna być zbyt długa
  5. Zachowaj spójną koncepcję – bardzo dobrze jest gdy cała prezentacja jest spójna graficznie, czyli stosowana jest jednolita kolorystyka oraz grafika.
  6. Zadbaj o dobra widoczność tekstu – treści umieszczaj na kontrastującym tle, tak aby były dobrze widoczne.
  7. Wybieraj dopasowane do treści i dobrej jakości zdjęcia – źle dobrane zdjęcia powodują brak profesjonalizmu i zakłócają znaczenie treści.

 

Jak widać niby wszystko wydaje się proste i wystarczy tylko trzymać się powyższych zasad, aby stworzyć profesjonalną prezentację biznesową, szkoleniową czy sprzedażową. Ale… Nie zawsze mamy czas na to, by poświęcić odpowiednio dużo czasu na przygotowanie prezentacji lub nie do końca wiemy jak ona miałaby wyglądać.

Dlatego złap oddech i nie stresuj się tym. Skorzystaj po prostu z usług firmy, która zajmuje się tworzeniem profesjonalnych prezentacji biznesowych, szkoleniowych czy sprzedażowych.

Poniżej kilka przykładów naszych produkcji dla różnych branż.